nieuws

Mantelzorgwaardering 2017

Vanaf vandaag(01-06-2017) staat de mantelzorgwaardering van 2017  op de pas.

Waardering voor mantelzorgers in onze gemeente

Wethouder van Geel heeft vandaag (donderdag 6 juni) met Ellis Rozeboom gesproken, waar zij als eerste de mantelzorgwaardering van 2017 heeft ontvangen. Ellis Rozeboom is naast moeder van 4 kinderen ook mantelzorger van haar oudste dochter Gina (10 jaar). Gina heeft de zeldzame ziekte Stiva, zover bekend met slechts 16 anderen op de wereld. Gina heeft door deze ziekte intensieve zorg nodig. ‘En het is niet alleen de zorg die erbij komt kijken, vertelt Ellis, ‘ook de administratie vergt een heleboel tijd. Het bestellen van de verschillende hulpmiddelen bij de verschillende bedrijven, en de vergoedingen hiervoor.’

Dagelijkse zorg

‘Ik sta ’s ochtends om 06.00 uur op om te zorgen dat Gina om 08.00 uur klaar is om naar school te gaan. Naast normale zorg zoals wassen, aankleden etc. help ik Gina met haar medicijnen, nevelen voor het vele slijm in haar longen en help ik haar bij het eten. Ook tijdens schooltijd sta je heel de dag op standby, want wanneer ze ziek wordt moet ze opgehaald worden in Breda. Door de ziekte van Gina kunnen er ontstekingen ontstaan in haar lichaam met kans op bloedvergiftiging. Als moeder en mantelzorger zie je vaak al aan kleine dingen dat de kans groot is dat ze ziek wordt. Bij infecties en ontstekingen kan het zijn dat opname in het ziekenhuis nodig is. Je bent continue alert.’

‘Daarnaast wil je als moeder natuurlijk dat je dochter kind kan zijn, zeker op de momenten dat ze niet ziek is. Veel mensen weten niet wat er allemaal komt kijken bij het zorgen voor een ander, daarnaast is het voor buitenstaanders lastig in te schatten hoe ziek iemand is of hoeveel zorg iemand nodig heeft.’

Waardering voor mantelzorgers

‘Mantelzorgers zijn belangrijk voor de samenleving. Ze zijn er voor degene die hulp nodig heeft en vervullen daarmee een belangrijke taak in onze gemeente. Door te zorgen ontzien zij de rest van de samenleving’, aldus wethouder van Geel. ‘Dit betekent vooral heel erg veel voor de zorgontvanger, daarom ondersteunen wij als gemeente de mantelzorger. Sinds de decentralisatie verzorgt de gemeente de waardering en steun richting de mantelzorger. Binnen de gemeente Steenbergen hebben we hiervoor een steunpunt mantelzorg opgericht. We vragen dan ook alle mantelzorgers om zich te registreren bij het steunpunt, dat levert enorm veel voordelen op. We helpen graag mee om de zorg te verlichten daar waar nodig, om overbelasting van de mantelzorger te voorkomen.’

Mantelzorgwaardering op de pas

Vanaf vandaag(01-06-2017) staat de mantelzorgwaardering van 2017 op de pas. De gemeente schenkt de mantelzorger namens de overheid ieder jaar een waardering. In onze gemeente gaat dat middels de ‘Samen in Steenbergen’-pas. Met deze waardering kan de mantelzorger terecht bij lokale ondernemers, ook voor speciale aanbiedingen.

            

Similar Posts